מדיטציה, ויפאסנה, בודהיזם - בית בהאוונא
  דף הבית arrow בקהילה
חמישי, 25 יולי 2024
 
 
בית בהאוונא לוגו
בקהילה הדפס

  פעילויות הדהאמה המופיעות בדף "בקהילה" אינן פעילויות של "בית בהאוונא" אלא נמסרו לנו ע"י המורים והארגונים השונים, והן באחריותם בלבד

 דהרמה מעורבת חברתית

דהרמה מעורבת חברתית היא קבוצת מתרגלים ומתרגלות שמביאים את פירות תרגול הדהרמה אל השדה של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. אנו פועלים מתוך תחושה חזקה שלקהילת הדהרמה יכול להיות תפקיד חשוב בהתמודדות עם האתגר העצום של הסכסוך האלים, חציית מחסומי איבה ופחד ויצירת מציאות אחרת.
היציאה מאזור הנוחות, המפגש עם מצוקה וסכסוך והמפגשים האנושיים שהעשייה החברתית מזמנת לנו הם כר עשיר לתרגול עמוק, לתובנות ולפתיחה של הלב.
אנו פעילים בשלושה אופנים עיקריים:
• מאז שנת 2010 אנו בקשר קרוב עם שני כפרים פלסטינים: אל-ולאג'ה ליד ירושלים ודיר איסתיא כ-30 דקות מזרחה מתל אביב. הפעילות שלנו כוללת סיוע אישי (למשל ליווי חולים לטיפול בישראל) וסולידריות עם הקהילה כולה (בסוגיות של גישה לאדמות למשל). תוך כדי כך נוצרת הבנה הדדית, מתפתחים יחסי חברות ונולדת תקוה שנותנת הרבה כוח.
• בעזרת החברים בסנגהות שלנו אנו מעוררים שיח בקהילה המתרגלת על הקשר בין תרגול לפעולה חברתית, בין התבוננות פנימה לפיתוח מודעות פוליטית. אנו יוצרים הזדמנויות למתרגלים ומתרגלות להגיע איתנו לולאג'ה ולדיר איסתיא במסגרת שמאפשרת תרגול, הקשבה ומודעות.
• בקבוצות הישיבה השבועיות שלנו, בימי תרגול ושני רטריטים בשנה אנו מטפחים את החיבור בין תרגול הדהרמה לעשייה חברתית. פעילויות אלו אינן מתמקדות בנושא הסכסוך ומגיעים אליהן מתרגלים ומתרגלות שמעורבים בתחומים חברתיים מגוונים. אנו מתבוננים יחד על דילמות, קשיים ומקורות השראה.
יש לנו דף פייסבוק https://www.facebook.com/israeli.engaged.dharma/?fref=ts
ובלוג engagedharma.wordpress.com
שבהם אנו מזמינים לפעילויות ומנסים לתאר את מה שאנו לומדים תוך כדי העשייה והתרגול שלנו.
מוזמנים ליצור קשר.

  'פעם בשבוע' - המאמר הבודהיסטי השבועי

אנו מזמינים אתכם להירשם כמנויים ולקבל ישירות למייל שלכם, מדי שבוע ביום חמישי בערב, תמצית של מאמר בעברית בנושא בודהיזם. 
תוכלו לעבור לקריאת המאמר המלא בלחיצה על הלינק (המנוי הינו ללא תשלום וניתן להפסיקו בכל עת)
להרשמה למנוי - לחץ/י כאן: http://www.buddhism-israel.org/once-a-week/ 
הפרויקט בתמיכת העמותות והארגונים: בודהיזם בישראל, בית בהאוונא, תובנה, ידידי הדהרמה, פסיכו-דהרמה, עמותת ניומן, בית קשב

קבוצה שבועית פתוחה  בהוד השרון בימי רביעי - עם גילי ואבי פאר

במפגשים ישולב תרגול מודרך במדיטציות ושיעורים \שיחות  על עקרונות ומושגים מתוך חכמת הבודהא ותובנתם של המנחים. דגש רב  יינתן על היישום המעשי של התרגול בחיי היומיום ויתבסס על שיחות שיתפתחו מתוך המפגשים עצמם  וכן על שאלות והתנסויות שיועלו על ידי המשתתפים.
הקבוצה מתאימה למתרגלים מנוסים, המבקשים להעמיק את הידע שלהם בבודהיזם ולמתנסים ללא ניסיון קודם, המבקשים לבדוק באם הלימוד והתרגול  תורמים להם.
נפגשים מדי שבוע בימי רביעי, בין בשעות 20:00- 22:00  בהוד השרון.
לפרטים ושאלות שייענו ברצון - גילי פאר, 0544-522849,
                                           אבי פאר , 0544-263890  ,    

קבוצת תרגול ולימוד שבועית בתל אביב בימי שלישי - עם אבי פאר

קבוצה פתוחה למצטרפים חדשים, בתל אביב, בהנחיית אבי פאר. משלבת תרגול מודרך במדיטציות בודהיסטיות (ויפאסאנא ואחרות) והרצאות על עקרונות ומושגים בודהיסטיים, מתוך דגש על יישומם המעשי  בחיי היום יום.
הקבוצה מתאימה למתרגלים מנוסים, המבקשים להעמיק את הידע שלהם בבודהיזם ולמתנסים ללא ניסיון קודם, המבקשים לבדוק באם הבודהיזם תורם להם.
נפגשים מדי שבוע בימי שלישי, בין השעות 20:30 -22:30  (התכנסות בשעה 20:15 ) בשדרות יהודית 35, קומה ג' שכונת מונטיפיורי (ליד עזריאלי) בתל אביב.
ההצטרפות בתיאום מראש. התשלום למורה אינו  בסכום קבוע מראש וכל אחד מהמשתתפים מוזמן לשלם לפי ערך המפגש  בעיניו ויכולתו הכספית.
לפרטים ושאלות (שיענו ברצון)- אבי פאר , 0544-263890 

קבוצת לימוד ותרגול בהוד השרון עם גילי פאר 

קבוצת בוקר ללימוד ותרגול מדיטציה על פי הבודהיזם באווירה אינטימית. הקבוצה מתקיימת בימי ראשון בין השעות 10:30- 12:00  בהוד השרון בהנחייתה של גילי פאר
לפרטים: טלפון 0544522849  או במייל:   

קבוצת לימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית
בהנחיית אילן לוטנברג

המפגשים מתקיימים בימי רביעי, בין השעות  19:30-21:30 ב"בית נשים יוצרות", רח' רמז 19, שיכון עליה, כפר סבא. הקבוצה פועלת כסנגהה, שמשמעותה קבוצת אנשים התומכים זה בזה בדרך להתעוררות. מתכונת המפגשים משלבת תרגול מדיטציה מונחית, שיחות דהרמה בנושאים בודהיסטיים שונים, שיתוף ושאלות ותשובות הקשורות בתרגול וביישומו בחיי היום-יום.
המפגשים מתאימים למתעניינים חדשים, אשר רוצים לטעום ולהתנסות בלימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית, כמו גם למתרגלים ותיקים אשר רוצים להעמיק את הידע והתרגול.
להצטרפות לקבוצה יש ליצור קשר איתי:
במייל:
בטלפון: 052-2742134
אילן לוטנברג, מורה ומחנך במקצועו, פגש בבודהיזם כתלמיד פילוסופיה במהלך לימודיו האקדמיים, ומ- 1996 החל ללמוד ולתרגל את הדרך הבודהיסטית, עם מורים רבים במסורות התהרוואדה והמהאיאנה. ממקימי עמותות "שביל זהב" ו"אקודה" המשלבות כלים ותובנות של התרגול הבודהיסטי בעשייה חברתית לקידום תרבות של אי-אלימות, חמלה ושלום. ממתרגמי הספרים "קץ הזמן" מאת קרישנמורטי, "מה שלימד הבודהה" מאת ואלפולה ראהולה, ו"סמא סטי – הבהרת המושג תשומת לב נכונה" מאת המכובד פ.א. פאיוטו. אילן הוא ממייסדי האתר "בודהיזם בישראל" ומיוזמי התכנית "שבילים רבים דהרמה אחת". אילן מלמד בודהיזם ומדיטציה במסגרות שונות. גישתו משלבת תרגול מעמיק של מדיטצית הויפאסאנה ויישומיה המעשיים כאימון יום-יומי ודרך חיים המובילה להקלה ולשחרור מסבל.

הציורים של ויוי סאויטרי

 http://www.youtube.com/watch?v=JPUcAH1PrsI

  קבוצת תרגול בהנחיית ניבה גולדברג

נפתחת קבוצת תרגול לחקירת אובייקטים העדינים מהנשימה בהנחיית ניבה ביום ד' 18 לדצמבר בשעה 19.30-21.30 בבית הסנגהה (רח' עובדיה מברטנורה 21 דירה 15 ת"א). במפגש נלמד לחדד את תשומת הלב על ידי התמקדות באובייקטים עדינים ומרומזים מהנשימה. מיקוד תשומת הלב זו מיומנות נרכשת המקנה שלווה, שמחה ופרספקטיבה על חיינו ביומיום ועל הכרית. אשמח לשתף ידע זה אתכם.
במפגש נשב ביחד עם הנחיות קצרות שלי. בסיום יהיה זמן לשאלות, שיתופים ומה שעולה בקבוצה.
המפגש מיועד לאלה הרוצים להעמיק את התרגול שלהם. הקבוצה היא ללא התחייבות ופתוחה למשתתפים נוספים בכל עת. ההשתתפות היא על בסיס תרומה למקום ולהנחיה.

 ניבה גולדברג התוודעה למדיטציה לפני 12 שנים. היא השתתפה בהליכה השקטה הראשונה בשנת 2002 מתל אביב לירושלים שם נפגשה עם אנשי ומורי עמותת תובנה. חייה הובילו אותה לגאיה האוס, מרכז למדיטציה הממוקם באנגליה, שם תרגלה בצורה מאד אינטנסיבית 8 חודשים. אש החקירה הפנימית והחיצונית הובילה אותה למנזרים הבודהיסטים אמאראואטי וצ'טהירסת שבאנגליה גם הם, בהם היא חיה 7 שנים, 4 מהם כ-אנאגאריקה (פרחת נזירות). היא חזרה לישראל בנובמבר 2012. היא מנהלת את חייה בפשטות ובשקט עם קירבה לטבע ולב פתוח.
לשאלות – 0503747747

"מה זה" - קבוצת עבודה לחקר האני דרך עיניים בודהיסטיות
בהנחיית ענת צחור

הקבוצה מתנהלת במתכונת של סאטסאנג (חברותה - סאנגה של אמת - סאט),  שבה המורה מנחה את המפגש ויוצר אפשרות של קשב ישיר ומאפשר שיח בין חברי הקבוצה על מנת להטמיע אמיתות.
בקבוצה מעלה המנחה או מי מחברי הקבוצה נושא שאותו אנו חוקרים ברמות שונות עד שמתעוררת תובנה. הקבוצה לומדת דרך התנסות מעשית, חקירה רגשית ואנליטית את טבע הדברים. דרך תובנות אישיות אנו מתחברים לתורה הבודהיסטית המושתת על שלושת מאפייני הקיום האוניברסליים: ארעיות, אי סיפוק, ואי עצמיות, מתוכם ובאמצעותם אנו לומדים להכיר את עצמנו ואת הסובב אותנו.
המפגשים מתקיימים פעם בשבוע.
פרטים: http://www.yoga-studio.co.il/about-classes/ma-ze-dharma-class/
טל: 03-6202220 

 
 
Back! Top!